12 Grudzień 2016

W dniu 8 grudnia br. Powiat Kępiński uruchomił Portal Informacji Przestrzennej.

Wdrożenie portalu jest realizacją przepisów Ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej z dnia 4 marca 2010, która zobowiązuje jednostki samorządowe do udostępniania i wymiany danych oraz usług przestrzennych. Portal jest dostępny pod adresem http://powiatkepno.giportal.pl/, działa całkowicie w środowisku przeglądarki internetowej, nie wymaga instalowania dodatkowych komponentów na stacjach roboczych. GEO-INFO Portal pozwala wyświetlić dowolne informacje przestrzenne przygotowane przez właściciela danych.

Obecnie prezentowane są dane Ewidencji Gruntów i Budynków udostępniane przez Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej z możliwością pozyskania tekstowych informacji o obiektach:

• gminy
  • obręby
  • działki wraz z numeracją
  • klasoużytki
  • budynki

oraz warstwy danych udostępnianych przez:

• rządowy Geoportal 2
  • Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska

Portal Informacji Przestrzennej umożliwia również dostęp do modułów:

• i.KERG - dedykowany dla wykonawców prac geodezyjnych i pracowników PODGIK, przeznaczony do zgłaszania prac geodezyjnych oraz obsługi zgłoszenia.
  • i.EGiB - służący do przeglądania oraz generowania raportów z bazy danych opisowych i geometrycznych Ewidencji Gruntów i Budynków, dedykowany dla instytucji uprawnionych do wykonywania wymienionych wcześniej czynności.