12 Marzec 2020

W dniu 12 marca  2020 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala zwołane, w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

W posiedzeniu Zespołu uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Komendy powiatowej Policji w Kępnie , SPZOZ w Kępnie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przedstawiła informacje dotyczące aktualnej sytuacji w powiecie. Przypomniała informacje oraz profilaktyczne zasady postępowania, by zminimalizować ryzyko zachorowania.

Każdy z przedstawicieli jednostek i instytucji zreferował wszystkim zgromadzonym stan przeprowadzonych przygotowań oraz o podjętych działaniach i środkach zabezpieczających.

Sytuacja w powiecie jest stale monitorowana. Szpital oraz służby są przygotowane i gotowe do działania.

Niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych GIS i MZ.
Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.