30 Czerwiec 2022
Podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy
Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Kępnie

29 czerwca br. odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Kępnie. W posiedzeniu, któremu przewodniczył Wiceprzewodniczący Rady Marek Wróbel, oprócz członków rady uczestniczył Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Iwona Rataj wraz z pracownikami.

Po przywitaniu gości i jednogłośnym przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z poprzedniego głosowania w trybie obiegowym z dnia 26 stycznia 2022r., Wiceprzewodniczący oddał głos Dyrektor PUP, która szczegółowo zaprezentowała działalność Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie w poprzednim roku. Członkowie rady pozytywnie zaopiniowali przedstawione Sprawozdanie okresowe z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie za rok 2021.

Kolejnym punktem spotkania była informacja przedstawiona przez pracowników urzędu dotycząca stopnia realizacji w 2022 roku programów finansowanych z Funduszu Pracy, Europejskiego Funduszu Społecznego i rezerwy ministra ds. pracy. Przedstawiono także sytuację cudzoziemców na kępińskim rynku pracy w świetle obowiązujących przepisów oraz sytuację uchodźców z Ukrainy w powiecie kępińskim.

Omówiono również planowany projekt partnerski pn. „Integracja cudzoziemców w Powiecie Kępińskim” finansowany ze środków rezerwy Funduszu Pracy dodatkowo pozyskanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie w kwocie blisko 1 200 000zł. PCPR realizować będzie zadania z zakresu integracji i aktywności społecznej, natomiast PUP jako współrealizujący odpowiedzialny jest za aktywizację zawodową. Do programu przystąpiło partnersko sześć gmin z terenu powiatu kępińskiego tj. Kępno, Bralin, Perzów, Łęka Opatowska, Trzcinica oraz Rychtal. Celem projektu jest prowadzenie kompleksowych działań wspierających cudzoziemców, w szczególności obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski na skutek działań wojennych. Program skierowany jest do ok. 900 – 1000 osób, w tym dzieci w wieku 5-18 lat.