05 Grudzień 2022
Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy
W dniu 5 grudnia 2022 roku odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, działającej przy Staroście Kępińskim.

Posiedzenie otworzył Przewodniczący Rady Wiktor Gruszka, który przywitał Starostę Kępińskiego Pana Roberta Kieruzala, wszystkich zgromadzonych członków Rady oraz zaproszonych gości.

Na wstępie Starosta Kępiński wręczył akt powołania członka Rady - Pani Justynie Krawczyńskiej, przedstawiciela NSZZ „Solidarność” Region Wielkopolska Południowa powołanej w miejsce Pani Barbary Łuczak, która zrezygnowała z pełnionej dotychczas funkcji.

Po jednogłośnym przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z poprzedniego posiedzenia Przewodniczący oddał głos Kierownikowi Centrum Aktywizacji Zawodowej Pani Gabrieli Galon, która przedstawiła sytuację dotyczącą zatrudniania cudzoziemców w powiecie kępińskim w bieżącym roku.

Tematem spotkania był również stopień realizacji Programu pn.: Integracja cudzoziemców w Powiecie Kępińskim zaprezentowany przez realizatorów projektu tj. Kierownika PCPR – Panią Zuzannę Puchalską oraz Dyrektora PUP – Panią Iwonę Rataj.

Podczas posiedzenia, Z-ca Komendanta Policji w Kępnie Pan Mirosław Wiśniewski przekazał informację nt. stanu bezpieczeństwa oraz przestępczości z udziałem obywateli innych państw na terenie powiatu kępińskiego.

Na zakończenie Dyrektor Iwona Rataj omówiła projekt nowej ustawy o aktywności zawodowej proponowany w ramach reformy urzędów pracy zaplanowanej w Krajowym Planie Odbudowy.