10 Kwiecień 2018

9 kwietnia Zespół Szkół Specjalnych w Słupi przy współpracy ze Starostwem Powiatowym przygotował obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Głównym punktem przedsięwzięcia był spektakl przygotowany przez uczniów ZSS

Tym razem areną uroczystości był ogród za budynkiem Starostwa Powiatowego w Kępnie. Gości przywitała wicestarosta Grażyna Jany i dyrektor ZSS, Beata Lebek. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy ZSS, uczniowie placówki wraz z rodzicami, zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciele samorządu i parlamentarzystów.

Owacyjnie przyjęty został spektakl pantomimy współczesnej pt. „Po drugiej stronie lustra”, w którym wszystkimi aktorami byli uczniowie ze spektrum autyzmu. W spektaklu został ukazany problem wykluczenia osób autystycznych w środowisku społecznym. Poprzez alternatywną metodę komunikacji jaką jest teatr fizyczny i teatr ruchu uczniowie mogli wyrazić swoje emocje.

Tradycyjnie na niebiesko zaświecił też budynek Starostwa Powiatowego. Każdy kto wziął udział w akcji otrzymał na znak solidarności z osobami z autyzmem – niebieski balonik. W akcji udział wzięli jak co roku strażacy i przedstawiciele policji.

Nie znaleziono galerii.