19 Listopad 2004
Numer 111 "Kroniki Wielkopolski" (za III kwartał 2004 r.) poświęcony jest w znacznej części powiatowi kępińskiemu.
|n|
|n|W związku z tym w części artykułowej omówiony został wartościowy kompleks Lasów Rychtalskich oraz kościół "Na Pólku" koło Bralina, uznawany za najciekawszą świątynię drewnianą w Wielkopolsce (jego zdjęcie umieszczono na okładce). Kronika zawiera również artykuł o dwupoziomowej stacji kolejowej w Kępnie oraz blok prezentujący ważniejsze problemy naszego powiatu.
|n||n|W numerze ukazały się także m.in. artykuły o wykopaliskach w Bruszczewie koło Śmigla, o poznańskim domu towarowym Ignatowicza, gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Turku i hitlerowskich planach autostrady w rejonie Lubonia, wspomnienia Zofii z Pfitznerów Rzepeckiej, sylwetki Eugeniusza Poucha z Piły i Stefana Gillera z Opatówka oraz - prezentację nowości wydawniczych i bieżących wydarzeń z okresu od stycznia do marca 2004 r.