22 Styczeń 2020

20 stycznia odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych działającej przy Staroście Kępińskim.                                                                             Poniedziałkowe spotkanie rady oprócz analizy bieżących tematów stanowiło okazję do podsumowania pracy jej członków.                                   W posiedzeniu rady uczestniczył starosta Robert Kieruzal.

Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych składa się z pięciu członków powoływanych przez Starostę spośród kandydatów zgłoszonych przez działające na terenie powiatu organizacje pozarządowe, fundacje oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego na czteroletnią kadencję.

10 lutego 2016 roku Starosta Powiatu Kępińskiego Zarządzeniem nr 9/2016 powołał Powiatową Społeczną Radę do Spraw Osób Niepełnosprawnych w składzie: przewodnicząca Rady - Maria Kremer, zastępca - Łukasz Wielgosz, sekretarz - Ewa Sekula oraz członkowie: Grażyna Jany i Maria Pańczuk. Po upływie czterech lat rada w obecnym składzie kończy swoją pracę.

Od 2 stycznia przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w nowej kadencji. Wszelkie informacje nt. naboru kandydatów dostępne są na stornie internetowej Powiatu Kępińskiego (https://www.powiatkepno.pl/wydarzenia/komunikaty/Nabor-kandydatow/idn:17118)

Do głównych kompetencji rady należy inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizacji praw osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ocena realizacji tych programów oraz opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.