15 Maj 2023
Przemarsz
Odznaczeni
Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas przemówienia
Przecięcie wstęgi przy przekazanym samochodzie
W trakcie uroczystości
W trakcie mszy świętej
W trakcie obchodów
Powiatowo-Gminny Dzień Strażaka

W niedzielę, 14 maja w Olszowie odbył się Powiatowo-Gminny Dzień Strażaka połączony z poświęceniem samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Olszowa.
Podczas wydarzenia wręczono odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe strażakom jednostek powiatu kępińskiego oraz odznaczenia dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Olszowie.
Do użytkowania przekazany został średni samochód ratowniczo- gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszowie i samochód operacyjny dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszowie w związku z pozyskaniem nowego samochodu, podjął decyzję o uhonorowaniu i nadaniu tytułu Matki Chrzestnej nowego pojazdu Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelice Możdżanowskiej.
Uroczyste obchody poprzedziła msza święta polowa przy kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Olszowie.
Powiat Kępiński reprezentowali Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski oraz Członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska, Renata Ciemny i Marek Potarzycki.