27 Listopad 2019

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie zwyciężyli w XXI Powiatowym Festiwalu Teatralnym, który odbył się we wtorek, 26 listopada. W nagrodę pojadą do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Nagrodę ufundowało Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem ,,Szkoła w literaturze’’, a jego areną była tradycyjnie już aula Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie.

Festiwal przygotowała nauczycielka tej szkoły Beata Kaźmierczak oraz Wydział Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu .

Na scenie zaprezentowało się w tym roku pięć grup teatralnych. Najlepsi okazali się uczniowie ZSP Nr 1 w Kępnie. Miejsce drugie przypadło w udziale klasie II B LO Nr I w Kępnie, a miejsce trzecie klasie II D. Czwarte miejsce zajęły Klasa I B LO  Nr I oraz uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie.

Najlepszymi aktorami wybrano: Oliwię Burnecką i Macieja Uszyckiego