• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
23 Maj 2003
kategoria:
Aktualności

Na polecenie Komendanta Głównego Policji w Poznaniu, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie na przełomie października i listopada 2002 roku rozpoczęła w Kępnie swoja działalność Grupa Realizacyjna, składająca się z 8 specjalnie w tym celu wyszkolonych osób.

 

 

Do działań Grupy realizacyjnej należy: zatrzymanie przestępców w różnych warunkach i sytuacjach, konwojowanie niebezpiecznych osób, wstępne działania związane z: pościgiem za przestępcami, uprowadzeniem osób, groźbą dokonania zabójstwa lub jego dokonaniem oraz zabezpieczenie terenu  do czasu przybycia wyspecjalizowanych grup (sił policyjno- operacyjnych). Wyposażenie grupy w: kominiarki taktyczne, kombinezony specjalne, rękawiczki, kabury operacyjne do pistoletów zakupiło „FORUM” Społeczno- Gospodarcze na ogólną kwotę 4500 zł.

 

Starosta Kępiński- Jerzy Trzmiel (Przewodniczący "FORUM" Społeczno-Gospodarczego) i Komendant Powiatowy Policji- B. Kustusz są przekonani, iż powołanie Grupy Realizacyjnej przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kępińskiego.

do góry