26 Sierpień 2019

Tradycyjnie już Festyn Powiatowy ,,Pożegnanie Lata 2019" ściągnął w niedzielę, 25 sierpnia do Bralina prawdziwe tłumy mieszkańców naszego powiatu oraz powiatów ościennych.

Festyn "Pożegnanie Lata" to sztandarowa impreza organizowana przez Powiat Kępiński na zakończenie wakacji. Jego tradycja sięga 2000 roku. Przez ten czas udało się zaprosić do udziału w tym wydarzeniu szereg znamienitych gwiazd polskiej estrady. Profesjonalna organizacja przekłada się corocznie na dużą frekwencję. Nie inaczej było tego roku.

Tegoroczny festyn obfitował w wiele atrakcji, z których mógł skorzystać każdy z przybyłych. Dla najmłodszych przygotowano liczne zabawy i konkursy. Na scenie jako pierwszy wystąpił Duet Karo. Po nim publiczność bawił kabaret Formacja Chatelet. Później na scenie pojawiła się grupa Milano, a na koniec gwiazda wieczorku - Wilki.

- Cieszy kolejny raz tak duża frekwencja – mówi starosta kępiński, Robert Kieruzal. – Staramy się wpasować w gusta publiczności. Dlatego też w tym roku zagrały zespoły począwszy od nurtu muzycznego śląskie szlagiery, poprzez disco-polo, aż po grupę Wilki. Do tego wystąpił kabaret. Myślę więc, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chciałem także podziękować naszemu partnerowi przy okazji organizacji tej imprezy, czyli Gminie Bralin, strażakom oraz wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tego, by tyle osób mogło się z nami dobrze bawić.

Starostwo Powiatowe włączyło się, jak co roku, w akcję pobierania krwi zorganizowaną przez stowarzyszanie "Po prostu pomagam", której podsumowanie odbyło się podczas festynu. Na scenie rozlosowano główne nagrody wśród wszystkich honorowych dawców, którzy oddali krew w tym dniu.