08 Czerwiec 2022
Podczas wycieczki
Poznaj Polskę
Poznaj Polskę – wycieczka młodzieży Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie.

W dniach 2-3 czerwca 2022 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowy program Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Szkoła otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 9 312 złotych. Całkowity koszt wycieczki wyniósł 11 640 złotych, z czego 2 328 złotych to dofinansowanie organu prowadzącego tzn. Powiatu Kępińskiego. W wycieczce wzięło udział 24 uczniów z klasy 2 Nd wraz z opiekunami: Małgorzatą Falszewską i Kariną Zalesińską.

Program wycieczki obejmował dwudniową realizację następujących punktów bogatego programu: wizytę w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, krakowski Kazimierz (chrześcijański i żydowski), zwiedzanie zespołu historycznego miasta, w tym: spacer Drogą Królewską ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny i plac Matejki, Dom Długosza, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Rynek, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki, Uniwersytet Jagielloński - Collegium Maius, Collegium Novum, ul. Grodzka, Kanonicza, Wzgórze Wawelskie i dziedzińce, katedra Wawelska, Krypty, Dzwon Zygmunta. Uczestnicy wycieczki skorzystali też z pełnego wyżywienia, zakwaterowania w hotelu, a także przejazdu autokarem, opieki pilota i dwudniowej usługi przewodnika.

Była to bardzo udana i wartościowa wycieczka. Uczniowie klasy humanistycznej poznali wyjątkowe zabytki dawnej stolicy Polski - Krakowa, a dzięki temu pogłębili swoją wiedzę w różnych obszarach kultury i nauki.