06 Maj 2022
Uczniowie, którzy brali udział w wyjeździe
Podczas wycieczki
dofinansowanie wyjazdu uczniów
Dofinansowanie wyjazdu uczniów
Podczas wycieczki
Poznaj Polskę – wycieczka młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie

W dniach 25-26 kwietnia 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowy program Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Technikum Nr 1 otrzymało dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 10 000 zł. Całkowity koszt wycieczki wyniósł 21 784 zł  z czego 2 500 zł to dofinansowanie organu prowadzącego tzn. Powiatu Kępińskiego. Pozostała kwota pochodziła z wpłat uczniów.  W ramach projektu 56 uczniów klas trzecich Technikum Reklamy, Technikum Gastronomicznego oraz Technikum Architektury Krajobrazu mieli okazję zwiedzić i poznać stolicę. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili różne atrakcje  miasta m.in.:

• Muzeum Powstania Warszawskiego,
  • Teatralny, Pl. Piłsudskiego , Grób Nieznanego Żołnierza,
  • spacer Traktem Królewskim,
  • Stare Miasto (Pl. Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Archikatedra św. Jana),
  • Pomnik Małego Powstańca,
  • Stare Miasto (Pl. Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Archikatedra św. Jana, Rynek Starego Miasta z warszawską Syrenką, Barbakan, Pl. Krasińskich),
  • spacer po ogrodach wraz Muzeum Łazienki Królewskie,
  • Centrum Nauki Kopernik (w ramach pobytu także wystawy stałe, m.in. Teatr Robotyczny),
  • panorama z ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego,
  • wizyta na Stadionie Narodowym – Taras widokowy.

Dzięki wyjazdowi uczniowie mogli pogłębić wiedzę na temat historii naszego państwa, poznać miejsca ważne dla naszej kultury, wzmocnić edukację ekologiczną i zawodową. Wyjazd był również świetną okazją na integrację klas po okresie pandemii.