• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
09 Czerwiec 2022
kategoria:
Aktualności
Podczas wycieczki
Podczas wycieczki
Podczas wycieczki
Podczas wycieczki
Podczas wycieczki
Podczas wycieczki
Poznaj Polskę
Poznaj Polskę
Poznaj Polskę – wycieczka młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie

W dniach 23-24 maja 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowy program Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Technikum Nr 1 otrzymało dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 10 000 złotych. Całkowity koszt wycieczki wyniósł 25 144 złotych, z czego 2 500 złotych to dofinansowanie organu prowadzącego tzn. Powiatu Kępińskiego. Pozostała kwota pochodziła z wpłat uczniów. W wycieczce wzięło udział 56 uczniów z klas II TI, III GTI i I TEM

Zrealizowano wszystkie zaplanowane zadania. W ramach programu wycieczki uczniowie w pierwszym dniu zwiedzili z przewodnikiem urokliwy Kazimierz Dolny (m. in. Rynek z renesansowymi kamienicami, kamienicę Celejowską, basztę, w drugim – równie piękny Sandomierz, w tym Muzeum Diecezjalne oraz Muzeum Okręgowe, Bramę Opatowską i zabytkowy Rynek. Uczestnicy poznali bogatą historię miasta.

Celem wycieczki było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

do góry