27 Czerwiec 2017

W poniedziałek 26 czerwca 2017 roku do Kępna przybył z wizytą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wizyta głowy państwa w Kępnie była historycznym wydarzeniem, gdyż Prezydent RP był tu po raz ostatni w maju 1925 roku.

Nic więc dziwnego, że poniedziałkowa prezydencka wizyta spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i mediów. Na początku wizyty prezydent spotkał się z samorządowcami Miasta i Gminy Kępno oraz Powiatu Kępińskiego. Starostwo Powiatowe w Kępnie reprezentował Witold Jankowski – starosta kępiński.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z mieszkańcami powiatu, które odbyło się na kępińskim rynku. Podczas swojego wystąpienia prezydent chwalił mieszkańców za dbałość o porządek, co – jak zauważył - jest cechą charakterystyczną Wielkopolan. - Dla mnie to jest taki wielki element solidaryzmu, że wszyscy o to dbamy i nawet jeśli będzie tak, że sąsiad z jakichś przyczyn nie mógł, to ja pójdę i sprzątnę też u niego, nie tylko żebym ja miał czysto, ale żebyśmy my mieli czysto. Ja bym chciał solidarnego Kępna, ale ja bym chciał, by to był element naszego solidarnego państwa, ja bym chciał, byśmy wszyscy zarażali się wzajemnie taką postawą – mówił dalej Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał też walkę, jaką prowadzili mieszkańcy Wielkopolski w okresie zaborów, "z nadzieją na powrót do Polski".

Prezydent Duda zwrócił także uwagę, że w powiecie nie ma bezrobocia.- To jest wasza wielka zasługa, ogromny sukces, właśnie wasz. Bo to nie jest zasługa państwa, to jest zasługa lokalnej przedsiębiorczości, pomysłowości i odwagi mieszkańców Kępna i okolic, że potraficie wziąć sprawy w swoje ręce, że potraficie zainwestować, uruchomić biznes, dać pracę innym, swoim sąsiadom, czy po prostu ludziom, którzy tej pracy szukają, bo chcą utrzymać rodzinę – podkreślał Andrzej Duda.

Źródło pochodzenia zdjęć - http://www.prezydent.pl/

Nie znaleziono galerii.