15 Kwiecień 2024
Projekt pn. „Dostosowanie budynków Starostwa Powiatowego w Kępnie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”
Pracownicy Starostwa w trakcie szkolenia
Program „Dostępna przestrzeń publiczna”

Powiat Kępiński zrealizował projekt dofinansowany z funduszy PFRON.

Celem projektu pn. „Dostosowanie budynków Starostwa Powiatowego w Kępnie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”, jest poprawa dostępności w dwóch budynkach Starostwa Powiatowego w Kępnie (przy ul. Kościuszki 5 oraz ul. Staszica12).

W ramach dofinansowania z programu „Dostępna przestrzeń publiczna” wykonano:

- 56 tabliczek brajlowskich przy drzwiach wewnętrznych oraz zewnętrznych,

- 5 planów tyflograficznych z beaconami YourWay ułatwiającymi lokalizację,

- ścieżki naprowadzające i pola uwagi,

- kątniki schodowe,

- montaż dwóch systemów naprowadzających YourWay Plus,

- systemy wzywania pomocy przed budynkami oraz w toaletach,

- zakupiono 2 krzesła ewakuacyjne.

Dla pracowników Starostwa przeprowadzone zostało szkolenie w zakresie prawidłowej komunikacji z osobami z niepełnosprawnością, zwiększenia świadomości na temat potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami oraz bezpiecznego udzielanie pomocy osobom niepełnosprawnym.

Wartość projektu: 89.412,00 zł

Dofinansowanie projektu z PFRON: 65.944,80 zł