07 Grudzień 2018

Wicestarosta Alicja Śniegocka wzięła udział, w czwartek, 6 grudnia w Przeglądzie zespołów ludowych i chórów działających na obszarze LGD Wrota Wielkopolski. Przegląd odbył się w Perzowie.

Towarzystwo Rozwoju Gminy Perzów w ramach podpisanej w siedzibie Stowarzyszenia Wrota Wielkopolski umowy na realizację grantu projektu pt. Aktywna i ekologicznie odpowiedzialna, wspólnie działająca społeczność Wrót Wielkopolski w 2018 roku zorganizowało w dniu 6 grudnia 2018 r. przegląd zespołów ludowych, chórów działających na obszarze LGD.

Grant był dofinansowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. TRGP zrealizowało zadanie pn. „PERZOWIANIE”.  Projekt dotyczył budowania więzi w społeczności lokalnej poprzez pobudzanie aktywności wśród mieszkańców seniorów. Spotkanie osób starszych podczas zorganizowanego przeglądu oraz opracowywania śpiewnika wpłynęły na lepszą integrację grupy i przyczyniły się do zwiększenia ich przynależności do regionu. TRGP wydało śpiewnik lokalnego zespołu "PERZOWIANIE" w ilości 500 szt., którego prezentacja odbyła się podczas przeglądu. Opracowanie i wydanie śpiewnika to wykorzystanie lokalnych zasobów kulturowych i historycznych. W ramach powyższego przedsięwzięcia zakupiono chusty ludowe dla członków zespołu "PERZOWIANIE" w ilości 22 szt. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnych zespołów. Na scenie w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie zaprezentowali się: zespół HARMONIA, CHÓR JUTRZENKA, zespół ALE BABKI, zespół LASKOWIANIE, zespół SŁUPIANIE, zespół RADZOWICZANIE oraz zespół PERZOWIANIE.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Wójt Gminy Perzów Danuta Froń, Wicestarosta Powiatu Kępińskiego Alicja Śniegocka, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Prezes Stowarzyszenia Wrota Wielkopolski Grzegorz Grzunka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie Monika Domagała. /źródło: Gmina Perzów/