31 Maj 2021
 uczestnicy rajdu

W niedzielę 30 maja punktualnie w południe z pod siedziby Starostwa Powiatowego w Kępnie wyruszył rajd rowerowy. Na rowerach pojechali wszyscy chętni, starsi i młodsi, mniej i bardziej wytrawni cykliści. Grupie towarzyszył również na rowerze starosta –                           Robert Kieruzal.

Trasa rajdu wiodła przez Chojęcin, Bralin, Mnichowice, Nową Wieś Książęcą, Żurawiniec, Łękę Mroczeńską, Grębanin do Kępna.                              Jednym z głównych przystanków było Sanktuarium na Pólku oraz Kapliczka św. Jadwigi w Mnichowicach. Łącznie przebyliśmy ponad trzydzieści kilometrów. Był też czas na piknik w Żurawińcu.

Mówiąc o rajdzie należy również podziękować strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie, którzy podjęli się zabezpieczenia tego przedsięwzięcia. Zabezpieczyli wszelkie skrzyżowania na trasie, przygotowani do udzielenia pomocy zarówno medycznej jak i technicznej przez cały czas czuwali nad bezpieczeństwem rowerzystów. Ukłony należą się również policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.