01 Grudzień 2003
W dniach 24-29 listopada delegacja Starostwa Powiatowego w Kępnie w osobach: wicestarosta Włodzimierz Mazurkiewicz, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Marian Lorenz, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Andrzej Jóźwik oraz Danuta Stefańska (tłumacz) przebywała z roboczą wizytą w partnerskim powiecie Aurich (Niemcy).
|n|
|n|W trakcie spotkań omówiono problemy ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem selekcji odpadów, zasady funkcjonowania i finansowania oświaty, realizację zadań z zakresu kultury i promocji, funkcjonowania służby zdrowia oraz możliwości pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej. Wicestarosta W. Mazurkiewicz przekazał stronie niemieckiej listy zawierające propozycję współpracy poszczególnych gmin powiatu kępińskiego z gminami powiatu w Aurich.
|n|
|n|Złożył także wstępną propozycję rewizyty i udział delegacji niemieckiej w uroczystościach związanych z wejściem Polski do struktur Unii Europejskiej w dniu 1 maja 2004 roku.