07 Maj 2018

Akcja jest skierowana do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym numeru PESEL.

Pakiet z takimi informacjami powinien być wyeksponowany w widocznym , łatwo dostępnym miejscu, takim które znajduje się w każdym domu, tak, by osoba ratująca życie bez problemu dotarła do wszystkich potrzebnych informacji związanych z pacjentem.

Powiat Kępiński chcąc dotrzeć do jak największej liczby osób, do których skierowana jest akcja dystrybuuje Koperty Życia poprzez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Perzowie, Baranowie, Bralinie, Trzcinicy, Łęce Opatowskiej, Rychtalu i Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępnie. Tylko pierwszego dnia akcji (7.05.2018 r.) rozdano ponad 300 takich pakietów.

Kartę informacyjną wypełnić może sam chory, pielęgniarka środowiskowa oraz lekarz POZ.W przedsięwzięcie jako wolontariusz włączyła się doktor Maria Nowakowska, której zadaniem jest dotarcie do lekarzy POZ oraz pielęgniarek środowiskowych na terenie Powiatu Kępińskiego i poinformowanie ich o idei całej akcji.

Koperta życia to akcja do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy Pogotowia Ratunkowego. Informacje w niej zawarte mogą znacznie przyczynić się do ratowania ludzkiego życia i są często niezbędne osobom podejmującym takie działania.

UWAGA: w przypadku potrzeby zmiany danych lub aktualizacji Karty Informacyjnej wchodzącej w skład Koperty Życia można ją nieodpłatnie pobrać ze strony www.kopertazycia.pl lub otrzymać ją w wersji papierowej,  w Starostwie Powiatowym w Kępnie, w sekretariacie.