17 Kwiecień 2018

Starosta Kępiński - Witold Jankowski i wicestarosta - Grażyna Jany wzięli udział w poniedziałkowym spotkaniu, 16 kwietnia pod nazwą "Innowacyjna firma. Wspieramy przedsiębiorców". Odbyło się ono w Kępnie, a organizatorem przedsięwzięcia była minister Andżelika Możdżanowska, pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Gościem spotkania był minister Paweł Cybulski, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

Spotkanie "Innowacyjna firma. Wspieramy przedsiębiorców to cykl spotkań, które odbywają się w różnych miastach Polski i dotyczą głównie wsparcia firm w realizacji innowacyjnych projektów. Są to spotkania, które prowadzą eksperci z różnych instytucji zajmujących się wdrażaniem poszczególnych form wsparcia.

W spotkaniu uczestniczyła wicewojewoda - Marlena Maląg, samorządowcy i przedsiębiorcy. Udział w konferencji wzięło blisko 200 osób. Jedną z bardzo ważnych inicjatyw w tym dniu było podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie propagowania prostego języka w urzędach.

Rozmowy i pisma w urzędach często są niezrozumiałe i pełne specjalistycznego słownictwa. Dlatego wspólnie z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju podjęłam inicjatywę zmian w funkcjonowaniu administracji publicznej. Komunikaty i pisma wychodzące do obywatela powinny być jasne i czytelne – mówiła Andżelika Możdżanowska.

List podpisali wspólnie, oprócz minister Możdzanowskiej, wojewoda Maląg oraz samorządowcy z Powiatu Kępińskiego.

Nie znaleziono galerii.