19 Marzec 2019

15 marca Zespół  Szkół  Ponadgimnazjalnych  Nr 2 w Kępnie był organizatorem VII edycji Powiatowego Konkursu dla Uczniów Ósmych Klas Szkół Podstawowych „Sprawni  w  przyszłym  zawodzie”. Patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Kępiński - Robert Kieruzal.

Głównym celem konkursu jest rozwój kształcenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, co w przyszłości ma pomóc przy wyborze odpowiedniego zawodu.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 8,  prawie wszystkich szkół podstawowych z powiatu kępińskiego, w drużynach 3 osobowych, składających się z 2 uczniów i opiekuna.

Najlepsze szkoły i uczniowie:

Pierwsze miejsce:  Szkoła Podstawowa  w Hanulinie;  Klaudia Kowalek, Izabela Wiśniewska

Drugie  miejsce:  Szkoła Podstawowa  w Bralinie; Aleksandra Matyszczak, Witold Kuropka

Trzecie  miejsce:  Szkoła Podstawowa  Nr 3 w Kępnie: Katarzyna Szkopek, Maciej Sowa