05 Listopad 2003
Posiedzenie Zarządu w dniu 8 października 2003 roku:
|n|
|n|- Zarząd rozpatrzył wniosek Instytutu Rozwoju i Promocji|n|Kolei w Poznaniu w sprawie poprawy oferty rozkładowej linii Kępno- Wieluń oraz uruchomienie szynobusu na trasie Kępno - Oleśnica. Ze względu na brak środków finansowych Zarząd nie może wyrazić zgody na rozpoczęcie działań w tym kierunku.
|n|- Zarząd podjął Uchwałę Nr 50/2003 w sprawie dodatków funkcyjnych dla Dyrektorów placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest powiat kępiński.
|n|- Zarząd zaakceptował wnioski dot. szkoleń dla nauczycieli placówek oświatowych z zakresu profilaktyki, wychowania fizycznego, udzielania pierwszej pomocy, ćwiczeń rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych itp.
|n|- Zarząd podjął Uchwałę Nr 51/2003 w sprawie przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokali użytkowych i mieszkalnych położonych w budynku w Mikorzynie nr 30.
|n|- rozpatrzono wnioski Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Pomocy Rodzinie w sprawie rehabilitacji przyłóżkowej SP ZOZ. Ze względu na podpisanie dalszych umów o pracę z pracownikami SP ZOZ i Dyrekcji Komisja odstąpi od rozpatrzenia wniosku.
|n|- następnie Zarząd rozpatrzył wnioski radnych z Sesji Rady Powiatu w dniu 30.09.2003 roku.

|n|
|n|Posiedzenie Zarządu w dniu 15 października 2003 roku:
|n|- Zarząd odbył się w Bibliotece Powiatowej w Kępnie gdzie w pierwszej części udział wzięli Dyrektorzy i goście związani z oświatą aby uczcić Dzień Edukacji.|n|Przewodniczący Zarządu wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu oraz członkami Zarządu wręczył nagrody Starosty Kępińskiego. Dokonano również wręczenia pamiątkowych medali dla działaczy sportowych z okazji 50-lecia Szkolnego Związku Sportowego.
|n|- w drugiej części Zarząd omówił sprawy bieżące.

|n|
|n|Posiedzenie Zarządu w dniu 22 października 2003 roku:
|n|- posiedzenie Zarządu rozpoczęto od wyboru Biura Projektowego, które złożyło koncepcję projektu budowy Sali gimnastycznej przy Z.S.P. nr 2 w Kępnie.|n|Po dokonanej prezentacji projektów przez projektantów oraz analizy członków Zarządu postanowiono wybrać koncepcję nr 2 złożoną przez Biuro Projektowe ”PROINKO” z Kępna.|n|W związku z powyższym Zarządzeniem Starosty powołano komisję, która dokona ponownej analizy koncepcji i wprowadzi odpowiednie poprawki z udziałem projektantów.|n|W dniu 24.10.2003 r odbyło się pierwsze posiedzenie komisji.
|n|- Zarząd rozpatrzył wnioski Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych w sprawie wyrażenia zgody na zawierania umów związanych z wynajmem sal dydaktycznych, sal sportowych oraz innych pomieszczeń użytkowych. Projekty uchwał w/w sprawie zostaną przygotowane przez Wydział Oświaty i Geodezji.
|n|- Gościem posiedzenia Zarządu była p. Bożena Dziergw Dyrektor PZD w Kępnie, która przedstawiła członkom Zarządu bieżące sprawozdanie z działalności jednostki oraz przekazała plany działalności na 2004 rok.
|n|W kolejnym punkcie posiedzenia Zarząd zaakceptował projekty uchwał Rady Powiatu Kępińskiego w sprawie:
|n|* zmian budżetu i w budżecie powiatu na 2003 rok,
|n|* uchwalenia Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Kępnie,
|n|* zmian w uchwale dot. środków z PERON.
|n|
|n|Posiedzenie Zarządu w dniu 29 października 2003 roku:
|n|- w pierwszym punkcie posiedzenia Zarząd podjął Uchwałę Nr 52/2003 w sprawie powołania Komisji do dysponowania środkami budżetu powiatu przeznaczonymi na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli.|n|Zmieniono maksymalną stawkę jednostkowej dopłaty do czesnego z 500zł na 700 zł. Komisja przyznała dopłatę do czesnego 16 osobom.
|n| -Zarząd zaakceptował wniosek Harcerskiego Klubu Lotniczego ”ORLIK” w sprawie udzielenia pomocy finansowej na zorganizowanie IX Ogólnopolskich Zawodów Balonowych w dniach 8-11.11.2003r.
|n|- Zarząd zapoznał się ze zmianą ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego latach 1999-2003. /Dz.U.Nr 177,poz. 1725. z dnia 14.10.2003r./
|n|- na zakończenie Zarząd omówił sprawy organizacyjne oraz program Sesji Rady Powiatu w dniu 29.10.2003r.