27 Listopad 2017

Dyrektor ZSS w Słupi - Beata Lebek ekspertem ws. tworzenia strategii działań na rzecz grup defaworyzowanych i potrzebujących wsparcia.

Komisja Europejska w Brukseli ogłosiła nową inicjatywę „Network of Role Models” mającą na celu stworzenie strategii działań na rzecz grup defaworyzowanych i potrzebujących wsparcia.

Inicjatywa ma pomóc między innymi osobom, które są zagrożone niepełnosprawnością i wykluczeniem społecznym, w tym młodzieży w edukacji formalnej.

Każdy kraj członkowski ma za zadanie wypracowanie swojej inicjatywy i w związku z tym została powołana grupa ekspertów, która wraz z pracownikami FRSE w Warszawie ma na celu przygotowanie polskiej odsłony tej inicjatywy. W gronie 8 ekspertów z całej Polski zajmujących się tematem wykluczenia społecznego znalazła się także dyrektor ZSS w Słupi Beata Lebek. W październiku wzięła udział w roboczym seminarium eksperckim w Konstancinie – Jeziorna, a na początku grudnia będzie reprezentowała Powiat Kępiński na Ogólnopolskiej Konferencji w Warszawie. Nowoczesny sposób edukacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, podejmowane przez ZSS działania w ramach programu Erasmus+ odgrywają kluczową rolę w promowaniu idei otwartości na niepełnosprawność, włączenia uczniów i rodziców do aktywnego życia w społeczeństwie. Szkoła promuje także kulturę dialogu środowiskowego oraz zwraca uwagę na propagowanie większej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Cieszy zatem fakt, że w tym ścisłym gronie mamy przedstawiciela naszego Powiatu.