• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
17 Maj 2023
kategoria:
Aktualności
Uczniowie ZSP Nr 1 w Kępnie wraz z Dyrektor Bogumiłą Drobiną
Uczniowie ZSP Nr 1 w Kępnie wraz z Dyrektor Bogumiłą Drobiną
Uczniowie ZSP Nr 1 w Kępnie
Uczniowie ZSP Nr 1 w Kępnie
Uczniowie ZSP nr 1 w Kępnie nagrodzeni w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z teorii

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie w myśl słów „Młodzież jest przyszłością tego świata” zaangażowali się w budowanie lepszego jutra, realizując projekty społeczne „MAŁE a duże” (Aleksandra Kluziak – liderka grupy, Aleksandra Kempa, Edyta Cicharska, Julia Stasiowska, Klaudia Gąszczak, Natalia Nawrot, Kacper Hłądzyński)  oraz „Bodyloving” (Paulina Haglauer – liderka grupy, Gabriela Klimecka, Julia Cieślak, Karina Mencel, Marta Wieczorek, Oliwia Dastych). 13 chętnych do działania młodych ludzi otrzymało tytuł finalisty IX Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Projekt „MAŁE a duże” ukończył zmagania z Brązowym Wilkiem i wyróżnieniem od Fundacji DKMS, dla której - w ramach nagrody - nagrali filmik promocyjny.

Pierwsza praktyczna olimpiada w Polsce ze względu na swój prestiż i innowacyjność cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W tym roku w Polsce założono 3767 projektów, ukończono 1243, do Złotych Wilków - głównej nagrody - nominację otrzymało 212 projektów. W województwie wielkopolskim rozpoczęto 289 projektów, ukończono 86, w tym obydwa projekty z ZSP nr 1 zostały nominowane do Złotych Wilków i zaproszone na Galę Finałową do Warszawy (według organizatorów i ludzi świata biznesu to nominacja do tzw. Małych Oskarów).  Co roku pośród szkół, w których realizuje się projekty społeczne, wybiera się najlepsze i tworzy ranking szkół. W 2023 r. w rankingu znalazło się 411 szkół, które wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości, promują innowacyjne podejście do nauczania, w tym umiejętności współpracy z innymi.

Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie w tej edycji olimpiady uplasował się na 68. miejscu w Polsce i 3. miejscu w województwie wielkopolskim.

do góry