23 Luty 2024
Po podpisaniu umowy
Ulica Wrocławska w Kępnie do remontu

We wtorek, 20 lutego w Starostwie Powiatowym w Kępnie podpisana została umowa na przeprowadzenie prac remontowych w obrębie drogi powiatowej - ulicy Wrocławskiej w Kępnie.

Stosowną umowę parafowali Starosta Kępiński Robert Kieruzal i Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka. Wykonawcą prac będzie Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny z siedzibą w Błaszkach.

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki dotacji pozyskanej przez Powiat Kępiński w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zakres inwestycji obejmować będzie wykonanie nowej nakładki asfaltowej na całym odcinku. Wszelkie prace drogowe mają zostać wykonane w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Wartość prac zgodnie z podpisaną umową to 2 233 225,33 złotych w tym dotacja z Rządowego Funduszu to 1 085 143,00 złotych, pozostałą część kosztów pokryje Powiat Kępiński w ramach własnego budżetu.