25 Sierpień 2017

W środę, 23 sierpnia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Perzyny w Kaliszu miało miejsce podpisanie umowy związanej z realizacją projektu "Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu".

Umowę parafowali ze strony Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak – wicemarszałek i Maciej Sytek – członek zarządu. Ze strony Powiatu Kępińskiego: Witold Jankowski – starosta, Michał Błażejewski – członek zarządu, Marcin Trojak – skarbnik oraz Marian Olejniczak reprezentujący SPZOZ Kępno.

Celem projektu, który dofinansowany jest ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Poddziałanie 2.1.1 Rozwój elektronicznych usług publicznych, jest wdrożenie w objętych projektem jednostkach dwóch nowych e-usług tj. e-Rejestracji i e-Dokumentacji.

Funkcjonalność usługi e-Dokumentacji zapewni pacjentom, którzy złożą wniosek, dostęp do własnych elektronicznych dokumentów medycznych. Ponadto możliwe będzie również udostępnienie elektronicznych dokumentów medycznych na poziomie podmiotów medycznych, które zostaną podłączone do systemu. Za pośrednictwem usługi e-Rejestracja pacjent będzie miał możliwość rejestracji on-line do świadczeń opieki zdrowotnej, monitorowania statusu na liście oczekujących, możliwość elektronicznej rezygnacji z wizyty oraz będzie powiadamiany o jej terminie.

Powstanie systemu uzupełni zakup niezbędnej infrastruktury technicznej tj. komputerów, serwerów, macierzy, drukarek i skanerów. Każda z jednostek medycznych otrzyma również niezbędne oprogramowanie. Projekt ma w konsekwencji umożliwić gromadzenie, przetwarzanie oraz wymianę elektronicznej dokumentacji medycznej pomiędzy podmiotami medycznymi objętymi wnioskiem o dofinansowanie.

Za właściwą realizację projektu odpowiadać będzie Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Powiat Kępiński zgodnie z umową wnosi 259 690,70 złotych, co stanowi 15% całkowitego kosztu realizacji inwestycji, która realizowana będzie w SPZOZ w Kępnie.

Realizacja projektu zgodnie z harmonogramem zakończy się w 2019 roku.

Nie znaleziono galerii.