15 Wrzesień 2022
członek zarządu Marek Potarzycki, starosta Robert Kieruzal, prezes KPDM Kamil Mega,prokurent Małgorzata Szuwart
członek zarządu Marek Potarzycki, starosta Robert Kieruzal, prezes KPDM Kamil Mega, prokurent Małgorzata Szuwart
Umowa na przebudowę drogi powiatowej łączącej Zbyczynę i Drożki podpisana

W czwartkowe popołudnie 15 września podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego obejmującego przebudowę drogi powiatowej nr 5683P na odcinku Zbyczyna w gminie Perzów z Drożkami w gminie Rychtal. Realizacja zadania możliwa jest dzięki pozyskanemu przez Powiat Kępiński dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 7 499 994 złotych. Swój udział w kosztach realizacji zadania będą też miały gminy Perzów i Rychtal.

Zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym wykonawcą inwestycji będzie Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. Wartość podpisanej umowy to 12.751.062,08 złotych. Umowę po stronie Powiatu Kępińskiego parafowali starosta Robert Kieruzal i członek zarządu Marek Potarzycki, po stronie wykonawcy – prezes KPDM Kamil Mega oraz prokurent Małgorzata Szuwart.

Zakres inwestycji zakłada przebudowę odcinka o długości 3,4 kilometra, tym samym gminy Perzów i Rychtal zyskają bezpośrednie połączenie drogowe.