12 Kwiecień 2022
Starosta Kępiński Rober Kieruzal, Broboszc Parafii Bralin ks. Roman Krzyżaniak, ks. Biskup Łukasz Buzun, Proboszcz Parafii Słupia pod Bralinem ks. Marcin Nowicki
Starosta Kępiński Rober Kieruzal, Broboszcz Parafii Bralin ks. Roman Krzyżaniak, ks. Biskup Łukasz Buzun, Proboszcz Parafii Słupia pod Bralinem ks. Marcin Nowicki
Uroczyste poświecenie odrestaurowanej kapliczki Najświętszej Marii Panny

10 kwietnia, w Słupi pod Bralinem, uroczyście została poświęcona odrestaurowana Kapliczka Najświętszej Marii Panny. Jej odnowienie możliwe było dzięki dotacji Powiatu Kępińskiego w zakresie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnych ewidencjach zabytków. Wniosek Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Andrzeja Apostoła w Słupi pod Bralinem był jednym z dwóch wniosków dofinansowanych w ramach tego programu w 2021 roku. Uroczystościom przewodniczył Biskup Łukasz Buzun. Powiat Kępiński reprezentował Starosta Kępiński Robert Kieruzal.

Po mszy wszyscy zebrani udali się procesyjnie do odrestaurowanej kapliczki NMP, gdzie nastąpiło jej poświęcenie.

Odnowienie kapliczki nastąpiło w 2021 roku z dotacji Powiatu Kępińskiego w ramach środków na konserwację i renowację zabytków.