06 Czerwiec 2008
W sobotę 31 maja Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel uczestniczył w Odolanowie w uroczystości złożenia prochów gen. Kazimierza Glabisza sprowadzonych z Londynu. Prochy generała przez 27 lat spoczywały na cmentarzu w Londynie, opatrzone tabliczką z napisem: Kazimierz Glabisz, generał oficer do zleceń marszałka Józefa Piłsudskiego, dowódca 4-tej Dywizji Piechoty w Szkocji, protektor sportu polskiego.
|n|Urna z prochami tego wielkiego Polaka została złożona przy kościele św. Marcina w Odolanowie. Wcześniej przy kamienicy, w której mieszkał generał została odprawiona msza polowa z pełnym wojskowym ceremoniałem. Dowództwo wojsk lądowych wydelegowało wojskową asystę honorową z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. W uroczystościach w centrum miasteczka uczestniczyli członkowie rodziny generała i setki mieszkańców miasta. Wśród gości - m.in. szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz, kombatanci z Polski i Wielkiej Brytanii, przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Ambasady W. Brytanii. Patronat nad uroczystościami sprawował marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.