08 Sierpień 2023
VI edycja Rządowego Funduszu Polski Ład

Wraz z końcem lipca zakończył się nabór wniosków w ramach naboru VI edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Powiat Kępiński złożył dwa wnioski o dofinansowanie dwóch zadań inwestycyjnych.

Pierwsze z nich o wartości 2 milionów dotyczy remontu drogi powiatowej nr 5692P w kierunku Kużnicy Trzcińskiej na odcinku o długości 2,3 kilometra. Zakres wniosku obejmuje wykonanie frezowań profilacyjnych starej nawierzchni, wykonanie skropień międzywarstwowych po uprzednim oczyszczeniu mechanicznym, wykonanie warstwy wyrównawczej o grubości 5 cm, wykonanie warstwy ścieralnej o grubości 5 cm, wykonanie poboczy szerokości 0,75 m. i grubości 15 cm. z tłucznia granitowego.

Drugi ze złożonych  wniosków o wartości do 8 milionów złotych dotyczy zakupu wyposażenia i sprzętu medycznego dla potrzeb Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie oraz remontu i modernizacji Domu Pomocy Społecznej w Rzetni. Zakres zadania obejmuje zakup wyposażenia, mebli medycznych i niemedycznych oraz sprzętu medycznego dla nowego budynku Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie.

W ramach zadania planowany jest zakup: sprzętu medycznego m.in. kardiomonitor, defibrylator, larygospkop, wózki do transportu pacjentów, aparat EKG, materacy odleżynowych, kompleksowego wyposażenia i sprzętu do prowadzenia fizjoterapii na oddziale oraz wyposażenie pomieszczeń do obsługi pacjentów w obrębie II kondygnacji oddziału tj. sal dla pacjentów, dyżurki pielęgniarskiej, aneksu kuchennego, kuchenki oddziałowej, świetlicy, magazynu czystego, pomieszczenia porządkowego, korytarzy m.in. łóżka, szafy na ubrania, stoły, krzesła, biurka, regały, sprzęt AGD i inne składniki wyposażenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oddziału.

Druga część zadania obejmuje remontu budynków stanowiących siedzibę Domu Pomocy Społecznej w Rzetni. W zakres zadania wchodzi wymiana źródeł ciepła wraz z częścią instalacji centralnego ogrzewania, montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii, modernizacja zasilania rezerwowego – wymiana agregatu prądotwórczego, remont łazienek i pokoi dla mieszkańców DPS, remont korytarza modernizacja instalacji sygnalizacji pożaru i wymiana centrali sygnalizacji pożaru, montaż instalacji odcięć pożarowych i ewakuacji.