W dniu Święta Wojska Polskiego
- kategoria:
- Aktualności
W dniu Święta Wojska Polskiego
W piątek, 15 sierpnia w dniu Święta Wojska Polskiego ustanowionego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku przedstawiciele Powiatu Kępińskiego: członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Renata Gość oraz radna Rady Powiatu Kępińskiego Alina Puchała złożyli kwiaty na grobie Powstańców Wielkopolskich i żołnierzy Wojska Polskiego zlokalizowanym na kępińskim cmentarzu.
Bitwa Warszawska była decydującym starciem w trakcie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Zwycięstwo polskich wojsk pod Warszawa zmusiło Armię Czerwoną do wycofania się na wschód. W trakcie walk wojska bolszewickie poniosły ogromne straty, a Polska mogła utrzymać wywalczoną niepodległość. Bitwa warszawska jest uznawana przez historyków za jedną z najbardziej przełomowych bitew w historii świata.
Informujemy, iż obsługa klientów w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kępnie w zakresie rejestracji pojazdów funkcjonuje w systemie hybrydowym: można skorzystać z systemu kolejkowego lub umówić się na wizytę telefonicznie pod nr tel. 62 78 28 906


