03 Październik 2017

W dniach 20-29.09.2017 r. w LO Nr I w Kępnie przebywała grupa młodzieży niemieckiej wraz z opiekunami. Wizyta odbyła się w ramach regularnej wymiany uczniowskiej, która trwa pomiędzy obydwu szkołami od roku 1994 roku.

Opiekunami grupy ze strony gości byli Dyrektor Gymnasium Ulricianum, Dieter Schröder oraz nauczyciel Andreas Scheepker. Opiekunkami młodzieży polskiej były tradycyjnie Dyrektor LO, Danuta Stefańska oraz nauczycielka j. niemieckiego Małgorzata Kopacka.

Dla gości, którzy w większości po raz pierwszy byli w Polsce, przygotowany został bogaty program, który miał na celu pokazanie pracy szkoły, codziennego życia ucznia i rodzin oraz piękno naszego kraju i regionu.

Oprócz zajęć szkolnych uczniowie wzięli udział w warsztatach rękodzieła pod hasłem: „Zróbmy sobie prezent” wykonując maskotki pod okiem Aldony Wdowiak.

W dniu 22.09.2017 uczestnicy wymiany zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego w Kępnie, gdzie spotkali się z Wicestarostą Grażyną Jany.

Po weekendzie spędzonym w rodzinach, w dniach 25-27.09.2017 odbyła się wycieczka do Warszawy. Zamek Królewski, Łazienki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego to tylko niektóre obiekty, które zwiedziła młodzież z Aurich.

Niemieccy goście wyjechali w dniu 29.09.2017 zabierając ze sobą wiele pozytywnych wrażeń na temat gościnności polskiej i jakości życia w Polsce, czemu dali wyraz również podczas ewaluacji spotkania przeprowadzonej poprzedniego dnia.

Nie znaleziono galerii.