17 Czerwiec 2015
Dnia 12 czerwca br. w Mikorzynie odbył się X Jubileuszowy Triathlon Gimnazjalistów Powiatu Kępińskiego. O puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie oraz Starosty Kępińskiego walczyło około 180 gimnazjalistów. Młodzież musiała częściowo biegiem, częściowo na rowerze pokonać trasę ponad 4 km.

Warto podkreślić, że w wydarzeniu tym uczestniczył m.in. Starosta Kępiński Witold Jankowski.

Na starcie Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, nadkom. Robert Ciesielski życzył wszystkim lekkoatletom sportowego ducha i walki fair play.

Zawodnicy zmagali się w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta w każdym z roczników: 1999, 2000 i 2001. Nagrody przyznawano indywidualnie i grupowo - dla gimnazjów.

W roczniku 1999 najlepszym okazał się Daniel Juszczak, a najlepszą biegaczką Maja Drelak - oboje  z Gimnazjum w Bralinie. W roczniku 2000 zwyciężył Tomasz Bryłka z Gimnazjum w Bralinie, wśród dziewcząt najszybsza była Martyna Lubojańska z Gimnazjum w Mroczeniu. W roczniku 2001 puchar dla najlepszego zawodnika zdobył Amadeusz Rachel z Gimnazjum w Opatowie, a najlepszą biegaczką została Klaudia Pregiel - także z Gimnazjum w Opatowie.

Drużynowo zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Kępnie.

Wyniki prezentują się następująco:

rocznik 1999

chłopcy: