20 Kwiecień 2022
Uczestnicy konkursu matematycznego
W trakcie konkursu matematycznego
XII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych

We wtorek 12 kwietnia, po dwóch latach przerwy, odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jak zwykle aula Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie gościła 16 najlepszych ścisłowców powiatu kępińskiego wraz z opiekunami.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, nauka nieszablonowego myślenia, popularyzowanie tej dziedziny wiedzy wśród młodzieży i stopniowe oswajanie z treściami maturalnymi.

Po oficjalnym powitaniu przybyłych uczestników i ich opiekunów, dokonanym o godz. 10.00 przez wicedyrektor szkoły, p. Barbarę Mędel, najlepsi matematycy z powiatu kępińskiego przystąpili do pracy nad zestawem siedmiu zadań. O właściwy dobór zadań zadbali wszyscy nauczyciele matematyki szkół ponadpodstawowych naszego powiatu.

Po rzetelnej analizie prac komisja konkursowa w składzie: Piotr Krymiec, Małgorzata Blabuś, Lidia Kulig, Ilona Błach wyłoniła zwycięzców i nagrodziła po 3 osoby w każdym typie szkół. Finał konkursu swoją obecnością uświetnili: Starosta Powiatu Kępińskiego – Robert Kieruzal, Wicestarosta Powiatu Kępińskiego – Alicja Śniegocka, i wicedyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie – p. Barbara Mędel, którzy wręczyli laureatom bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Laureaci w poszczególnych typach szkół:

W kategorii liceum:
1. Maksymilian Musiała (LO Nr I w Kępnie)
2. Wiktoria Gniłka (LO Nr I w Kępnie)
3. Anna Więcek (LO Nr I w Kępnie)

W kategorii technikum:
1. Natalia Skrobańska (Technikum Nr 2 w Kępnie)
2. Patrycja Dwornik (Technikum Nr 1 w Kępnie)
3. Khrystyna Horbon (Technikum Nr 1 w Kępnie)