13 Listopad 2018

6 listopada na scenie auli LO Nr I w Kępnie odbył się jubileuszowy, bo dwudziesty już Powiatowy Festiwal Teatralny pod hasłem: "Wesele" Wyspiańskiego - dramat, który miał obudzić ducha w narodzie".

Placówka gościła grupy z ZSP nr 1 i ZSP nr 2. Gospodarzy  reprezentowali aktorzy z klas: III C, II D i I D. Spektakle oceniało jury w składzie: Karolina Różewska - Dyrektor Muzeum Ziemi Kępińskiej, Magdalena Wieczorek - Dyrektor Biblioteki Gminnej oraz reprezentujący Starostwo Powiatowe - Dariusz Baranowski. Festiwal poprowadziła Uczennica klasy I A - Martyna Rybczyńska. Nad sprawnym nagłośnieniem czuwali: Dawid Sodomski i Mikołaj Jabłczyński.

I miejsce zajęła  grupa z klasy III C naszego LO. Goście z ZSP nr 2 uplasowali się na  II miejscu. III lokatę jury przyznało klasie II D również z naszego LO. Najlepsi otrzymali także złotą, srebrną i brązową maskę, które wykonały uczennice z klasy I A: Martyna Rybczyńska, Agata Kubot i Aleksandra Hodera. Grupa z klasy I D oraz goście z ZSP nr 1 zajęli IV miejsce. Nagrody dla uczestników festiwalu ufundowało Starostwo Powiatowe. Czas przeznaczony na pracę jury śpiewem wypełniła Zuzanna Bonczol z klasy II D. Festiwal pokazał, że uczniowie mają ogromny potencjał, talent, są pełni zaskakujących, rewelacyjnych pomysłów.

przygotowała: Beata Kaźmierczak