05 Kwiecień 2022
W trakcie Powiatowego Przeglądu Teatralnego
W trakcie Powiatowego Festiwalu Teatralnego
XXII Powiatowy Festiwal Teatralny

We wtorek, 5 marca odbył się XXII Powiatowy Festiwal Teatralny w którym zwyciężyli uczniowie klasy III D Liceum Ogólnokształcącego NR I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie.

W nagrodę pojadą do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Nagrodę ufundowało Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem: DULSKA WIECZNIE ŻYWA CZYLI ,,MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ’’, a jego areną była tradycyjnie już aula Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie.

Na scenie zaprezentowało się w tym roku cztery grupy teatralne. Najlepsi okazali się uczniowie z III D LO 1 w Kępnie. Drugie miejsce przypadło w udziale klasie III A  LO Nr I w Kępnie, a miejsce trzecie klasie I D z LO NR I i ZSP nr 2.

Najlepszymi aktorami wybrano: Wiktorię Ferdynus  oraz Lidię Surgiel

Konkurs przygotowała Pani Beata Kaźmierczak oraz Wydział Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie.