01 Grudzień 2022
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Kępińskiego
Za nami nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Kępińskiego.

Przedmiotem dzisiejszej sesji było zabezpieczenie w budżecie Powiatu Kępińskiego środków stanowiących wkład własny do dwóch inwestycji, których realizacja możliwa będzie dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków zewnętrznych.

Pierwsze z dofinansowanych zadań to: „Wyposażenie i zakup sprzętu dla zmodernizowanych oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, położnictwa i ginekologii wraz z traktem porodowym oraz neonatologii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie”. Środki pochodzą z ogólnej rezerwy budżetowej budżetu państwa. Wartość całkowita zadania to 2.555.440,00 złotych, pozyskane dofinansowanie to 80% kosztów zadania tj. 2.044.352,00 złotych.

Druga z inwestycji to dofinansowana ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego zadania „Kompleksowa modernizacja energetyczna dwóch budynków użyteczności publicznej stanowiących własność Powiatu Kępińskiego (budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie i budynek główny Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie)”. Koszt całkowity inwestycji to 1 142 669,97 złotych, pozyskane dofinansowanie to 935 333,44 złotych.