21 Luty 2017

Jedną z wielu rzeczy, które dla dzieci z niepełnosprawnością cyklicznie organizuje Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem jest doroczny bal karnawałowy dla dzieci z niepełnosprawnością z terenu Powiatu Kępińskiego. 18 lutego bieżącego roku, tym razem w fantastycznej baśniowej scenografii inspirowanej książką Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów” bawiły się dzieci już po raz czwarty. Patronat nad balem objął, jak co roku, Starosta Kępiński Witold Jankowski.

Na uczestników czekały liczne atrakcje. Szczudlarze asystowali gościom w przejściu przez magiczne lustro oraz podczas całej zabawy. Każdy mógł kupić los na loterii fantowej. Była fotobudka, skąd odchodziło się ze swoją wesołą fotką. Były też zabawy z marionetką. Sporym zainteresowaniem cieszył się występ iluzjonisty, który dawał z siebie wszystko, by utrzymać atmosferę krainy czarów. Większość balowiczów przybyła w stosownym przebraniu, tak więc było wielu kapeluszników, były Alicje, no i oczywiście wielu innych, w tym kowboje, księżniczki, diabełki, aniołki, a nawet strażacy. Jak czary, to czary. Oczywiście nie zabrakło też poczęstunku.

Każdego uczestnika zabawy bez wątpienia zachwyciły elementy dekoracji sali balowej. Aż trudno było poznać, że to na co dzień zwyczajna szkolna sala gimnastyczna. Był kącik szalonego kapelusznika, były zaczarowane lustra oraz filiżanki proporcjonalne do wzrostu Alicji po zjedzeniu ciastka. Przypomnijmy tym, którzy nie pamiętają książki, że Alicja urosła aż do 9 stóp, czyli do blisko 3 metrów. Oczywiście najbardziej charakterystycznym elementem dekoracji były karty do gry, w tym również takie w rozmiarze XXL.

Otwarcia balu dokonała wicestarosta powiatu kępińskiego – Grażyna Jany, ponadto wśród gości, którzy swym udziałem zaszczycili tę imprezę znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP Andżelika Możdżanowska, Ewelina Pieles - dyrektor biura poselskiego Bożeny Henczycy, Krystyna Możdżanowska - członek Rady Powiatu, Sławomir Bąk - naczelnik Wydziału Oświaty gminy Bralin, Aniela Lipińska - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęce Opatowskiej. Gościom dziękujemy za słodkie upominku dla dzieci. Na balu bawiło się około 250 osób, a najważniejszymi gośćmi oczywiście były dzieci oraz ich rodzice.

Nie znaleziono galerii.