30 Kwiecień 2014
Dnia 20 marca 2014 r., ze względu na przypadającą na ten rok 10 – tą rocznicę członkostwa Polski w strukturach Unii Europejskiej, Starostwo Powiatowe w Kępnie ogłosiło konkurs filmowy, którego celem było rozbudzenie zainteresowania lokalnej społeczności życiem społecznym i kulturalnym oraz przemianami, które nastąpiły na terenie Powiatu Kępińskiego poprzez ukazanie zmian wynikających z integracji naszego kraju z krajami Unii Europejskiej.

Jury konkursowe w składzie: Marek Oreś – przewodniczący komisji, Agnieszka Biniek – członek komisji, Katarzyna Kucharska – członek komisji, uwzględniając zgodność tematu filmu z tematyką konkursową, stronę techniczną, kompozycyjną i artystyczną filmów oraz oryginalność podejścia do tematu wyłoniło najlepszą pracę i przyznało jedną nagrodę w wysokości 500zł. Laureatem konkursu został Mateusz Strzelecki z Opatowa, którego praca spośród wszystkich nadesłanych prac wyróżniła się pomysłowością, oryginalnością oraz wysoką jakością techniczną i artystyczną.

„10 lat Powiatu Kępińskiego w Unii Europejskiej”