09 Sierpień 2013

W dniach 23 – 27 sierpnia 2013 r. będzie realizowany projekt pn. „Obchody 10-lecia współpracy Powiatu Kępińskiego i Powiatu Aurich”.

Projekt przewiduje organizację kilkudniowych obchodów 10 rocznicy nawiązania współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Kępińskim i Aurich.

Do Kępna została zaproszona 12 osobowa grupa osób z zaprzyjaźnionego Powiatu Aurich. Wśród zaproszonych gości będą przedstawiciele samorządów, służby zdrowia, oświaty i straży pożarnej. Osoby te zostały wytypowane ze względu na dotychczasowe wspólnie realizowane projekty. Obchody 10'lecia obejmować będą: podsumowanie dotychczasowej współpracy i wyznaczenie celów na przyszłość, warsztaty z zakresu dyplomacji podnoszące wiedzę i umiejętności uczestników spotkania, promocję powiatu poprzez zapoznanie delegacji z kulturą w regionie, zapoznanie się z materiałami promocyjnymi Powiatu z Aurich. Dodatkowo przedstawiciele władz będą zapoznawać się z produktami regionalnymi zaprezentowanymi podczas spotkania w Domu Myśliwskim „Ustronie”.

Warto podkreślić, że projekt otrzymał dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.