25 Czerwiec 2013

14 czerwca 2013 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Kępińskie Koło Polskiego Związku Filatelistów i Powiatową Bibliotekę Publiczną z okazji 115 rocznicy urodzin T. P. Potworowskiego. Imprezie towarzyszyła wystawa poświęcona  temu znanemu artyście. Gości powitał dyrektor biblioteki Wiesław Walas i prezes Kępińskiego Koła PZF Edward Stankowiak. Na wystawie zaprezentowano kopie  obrazów T.P. Potworowskiego w oryginalnych rozmiarach, oryginalne szkice wypożyczone od prywatnego kolekcjonera, a także, i była to gratka dla pasjonatów filatelistyki, zbiór wydawnictw Kępińskiego Koła Filatelistów, zarówno tych najnowszych, wydanych z okazji rocznicy, jak i tych nieco starszych. Uroczystość była okazją do zaprezentowania, nowego medalu PZF Koła w Kępnie, na którym znalazły się łabędzie z kępińskiej fontanny i wizerunek T. P. Potworowskiego, który jest patronem Kępińskiego Koła PZF od 25 lat.  Swoim przybyciem uroczystość uświetnili m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiktor Gruszka, Henryk Dębski wiceprezes Koła PZF Oddziału Zabrze Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego., Alina Idźczak Przyjaciel Filatelistyki Południowej Wielkopolski, Andrzej Weiss Naczelnik Poczty w Kępnie. W godzinach porannych w bibliotece powiatowej Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART zorganizowało warsztaty plastyczne inspirowane twórczością T. P. Potworowskiego. Zajęcia prowadziła Joanna Walas, absolwentka Kultury Artystycznej na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Krytyki i Promocji Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W zajęciach uczestniczyły dzieci z przedszkola nr 2 w Kępnie oraz młodzież z ZSP nr 1. Ich prace także zostały zaprezentowane na wystawie. Podczas imprezy działało specjalne okienko Poczty Polskiej, gdzie można było nabyć okolicznościowe pamiątki pocztowe lub wysłać kartkę z pamiątkowymi stemplami. Całość uświetnił występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej im Al. Tansmana w Kępnie.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.