13 Listopad 2015

12 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi, która jest efektem realizacji projektu pt.: „ Aktywnie i twórczo przez życie”. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie” „Apertus”- działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem a  finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Otwarcia wystawy  dokonali: Wiesław Walas – dyrektor biblioteki powiatowej, Beata Lebek – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem oraz Alicja Zimoch i Magdalena Mikołajczyk koordynatorki projektu. Projekt adresowany jest do ogółu społeczności powiatu kępińskiego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziców i nauczycieli. Realizowane działania odpowiadają na potrzeby zwiększenia aktywności obywatelskiej mieszkańców powiatu, zagospodarowania czasu wolnego oraz wsparcia dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców. Rodzice pochłonięci codziennymi obowiązkami nie mają czasu na chwilę relaksu i zrobienia czegoś dla siebie, często są sami ze swoimi problemami, bo nie starcza im energii na aktywność towarzyską, nie zawsze mają świadomość wagi aktywności ruchowej i twórczej w rozwoju dzieci, nie wiedzą jak poprawić relację z dziećmi i jak optymalnie wspierać je w rozwoju. Wśród mieszkańców powiatu wciąż funkcjonują negatywne stereotypy postrzegania dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców. Społeczności brakuje bodźca do wykorzystanie swojego potencjału na rzecz rozwiązywania problemów społecznych i zdobywanie wiedzy dotyczącej działań obywatelskich.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.