19 Grudzień 2016

Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światełka odbyła się w poniedziałek, 19 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi. Mieszkańcom Powiatu Kępińskiego przekazali je harcerze z Hufca ZHP, którzy przywieźli światełko z Częstochowy. Hasło przyświecające tegorocznej sztafecie to "Odważnie twórzmy pokój".

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem radości, braterstwa, pokoju i wspólnoty. Jego idea narodziła się w 1986 roku w Austrii. Światełko przywieziono tam z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem w intencji niewidomych dzieci. Dwa lata później austriaccy skauci po raz pierwszy pojechali po ogień do Betlejem, aby przekazać go, jako symbol, skautom z całej Europy.

Podczas spotkania uczniowie ZSS przygotowali krótki program artystyczny, a Betlejemskie Światełko przekazane zostało przedstawicielom lokalnych władz, parlamentarzystom, dyrektorom szkół, instytucji. W imieniu Starosty Kępińskiego Światło odebrał Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu - Marcin Wiśniewski.

Do wigilii ogień będzie wędrować po regionie. Trafi na wigilijne stoły oraz do szkół, urzędów, szpitali i kościołów.

Nie znaleziono galerii.