19 Grudzień 2014
W dniu 17 grudnia 2014 r. Starosta Kępiński Witold Jankowski oraz Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany otrzymali Betlejemskie Światło Pokoju z rąk Harcerzy z Hufca ZHP w Kępnie. Światełko to otrzymali również przedstawiciele wszystkich gmin powiatu kępińskiego.

Warto nadmienić, że harcerze przekazali „światełko betlejemskie” dla wszystkich mieszkańców Powiatu Kępińskiego i z tej okazji kameralną uroczystość przygotowano w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem, gdzie miejscowa młodzież zaprezentowała wspaniałą część artystyczną.

Pragniemy przypomnieć, że płomień zapalony w grocie Narodzenia Pańskiego dotarł po raz 15 do naszego regionu. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem radości, braterstwa, pokoju i wspólnoty. Jego idea narodziła się w 1986 roku w Austrii. Światełko przywieziono tam z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem w intencji niewidomych dzieci. Dwa lata później austriaccy skauci po raz pierwszy pojechali po ogień do Betlejem, aby przekazać go, jako symbol, skautom z całej Europy.

Harcerze ZHP Betlejemskie Światło Pokoju odbierają od 1991 roku od swoich słowackich kolegów, a następnie przekazują je na Ukrainę, Litwę, Łotwę i Białoruś. Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafi na wigilijne stoły w Polsce oraz do kościołów, szkół, urzędów i szpitali.

"Betlejemskie światełko" w Powiecie Kępińskim"Betlejemskie światełko" w Powiecie Kępińskim