28 Czerwiec 2013

25 czerwca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie otwarto wystawę Kółka Fotograficznego działającego przy Gimnazjum w Krążkowach pt.: „Ecce Homo – oto człowiek”.  Na ponad osiemdziesięciu fotografiach uczestnicy warsztatów fotograficznych ukazali nam różnorodność postaw ludzkich. Postaw, które spróbowali uwiecznić na fotografii. Zdjęcia powstawały na zajęciach trwających od lutego do czerwca. Do współpracy przy projekcie młodzież zaprosiła uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Kaliskiej w Słupi pod Kępnem. Efektem ich pracy są nie tylko zdjęcia, które można zobaczyć na wystawie, ale również niezapomniane doświadczenie obcowania z innym ludźmi, tak różnymi a w istocie takimi samymi jak my.  Jest to już trzecia wystawa Koła Fotograficznego z Gimnazjum im. ks. Peszkowskiego w Krążkowach zorganizowana w bibliotece powiatowej. Do tej pory odbyły się :
- Take a photo - take the passion - Zrób zdjęcie - odkryj w sobie pasję (2011 rok)
- MAK, czyli MAPA ARCHITEKTURY KĘPNA i Kępińska Ścieżka Dydaktyczna Trzech Wyznań (2012 rok).
Opiekunem Kółka Fotograficznego jest Dominik Makosch, który wspiera młodych ludzi w ich fotograficznych działaniach. Wystawa potrwa do końca lipca. Zapraszamy.