04 Czerwiec 2013
1 czerwca na lądowisku Kliny odbyła się kolejna edycja imprezy „Dodać skrzydeł” zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych oraz mjra w st. spocz. pil. Janusza Smiatacza. Spotkanie na Klinach było drugą częścią VII Dnia Integracji. Przewidziany główny punkt programu, czyli przeloty samolotem nad Kępnem i okolicami nie odbyły się, ze względu na kapryśną aurę, która popsuła szyki organizatorom. Mimo padającego deszczu stawili się jednak wszyscy uczestnicy tego dorocznego wydarzenia: uczniowie szkoły wraz ze swoimi bliskimi, sponsorzy, samorządowcy w tym włodarze gmin oraz Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz.

W specjalnie przygotowanym hangarze odbyła się integracyjna zabawa, podczas której nie zapomniano o wyjątkowym dniu czyli Dniu Dziecka. Były więc życzenia, zabawy, malowanie twarzy, składanie modeli samolotów, które potem można było zabrać do domu. Dopisali też wyjątkowi goście, którzy zapowiadali od dawna swój udział. Mowa o amerykańskich lotnikach z komponentu lotniczego w Łasku z dowódcą na czele majorem pilotem samolotów F-16 Matthew Spearsem. Goście wzbudzili spore zainteresowanie, opowiadali o swojej pracy, pasji, odpowiadali na pytania najbardziej zainteresowanych lotnictwem, bawili się razem z dziećmi. Oczywiście pozowali też do wspólnego zdjęcia. Zachwyceni byli pomysłem zorganizowania tego typu imprezy oraz tym, że w powiecie kępińskim myśli się o osobach niepełnosprawnych.

Na ręce dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi Beaty Lebek złożyli honorową plakietkę „Razem silniejsi”, którą ofiarują zawsze tym, których uważają za wyjątkowych oraz w imię przyjaźni polsko-amerykańskiej. Piloci otrzymali pamiątkowe upominki od dzieci oraz Starosty Włodzimierza Mazurkiewicza.

Choć loty nad Kępnem się nie udały, samo wydarzenie jak najbardziej a organizatorzy zapowiadają, że obiecane przeloty nad miastem już wkrótce.

Podziękowania organizatorów

W imieniu uczestników imprezy integracyjnej serdecznie dziękujemy przyjaciołom, wolontariuszom oraz sponsorom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. W szczególny sposób dziękujemy Panu Jerzemu Zielińskiemu i Panu Markowi Ferdudze - prezesom Grupy Muszkieterów - Intermarche, Panu Kubie Piotrowskiemu z Biura Podróży KUBA TOUR, Panu Edwardowi Walczakowi - właścicielowi lądowiska, bez pomocy którego żadna z edycji tej imprezy nie doszłaby do skutku a także Starostwu Powiatowemu w Kępnie, które finansowo wsparło tę imprezę.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.