15 Grudzień 2016

Powiat Kępiński pozyskał dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Działanie 2.1. Rozwój elektronicznych usług publicznych na realizację projektu: „Cyfryzacja zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz rozbudowa e-usług Powiatu Kępińskiego”.

Celem projektu jest modernizacja i aktualizacja zasobów geodezyjno-kartograficznych Powiatu Kępińskiego oraz uruchomienie nowych i poprawie jakości świadczonych e-usług ułatwiających korzystanie z zasobów geodezyjnych powiatu. Zgodnie z harmonogramem projektu działania projektowe zakończą się do września 2018 roku. W tym czasie  uruchomionych zostanie sześć e-usług, które mają usprawnić korzystanie z usług kępińskiej geodezji.

Projekt to ogrom prac związanych z cyfrowym opracowaniem dokumentów. Łącznie zdigitalizowanych tj. przetworzonych cyfrowo zostanie 450 000 sztuk dokumentów zawierających informacje sektora publicznego. Pozwoli to na dostosowanie systemów teleinformatycznych funkcjonujących w wydziale geodezji do obowiązujących wymogów, poprawę warunków realizacji zadań związanych z planowaniem przestrzennym i zarządzaniem informacją przestrzenną.

Koszt realizacji projektu to 1 723 808,87 złotych w tym dotacja ze środków europejskich 1 465 237,53 złotych.