Strona główna Wydarzenia
12 Luty 2015
kategoria:
Aktualności
Dnia 27 stycznia 2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt i Chłopców w Badmintonie w ramach „XVI Licealiady 2014/2015”. Do turnieju  przystąpiły po cztery reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców. Rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.

Wśród dziewcząt zwyciężyła para z LO Nr I w Kępnie w składzie: Kamila Mączka i Marcelina Gogół. Miejsce drugie zajęła para w składzie: Daria Baliga i Izabela Gibek – reprezentantki LO Nr I w Kępnie. Nikola Gabryś i Agnieszka Kaczmarek  wywalczyła trzecie miejsce. Para w składzie: Katarzyna Bogajewicz i Dominika Wiorek zajęła czwarte miejsce. Obie pary reprezentowały ZSP Nr 1 w Kępnie.

W kategorii chłopców Mateusz Wróbel i Kewin Nikolas to najlepsza para w turnieju, reprezentująca barwy ZSP Nr 1 w Kępnie. Drugie miejsce przypadło parze z LO Nr I w Kępnie – Marcin Woźniak i Tymoteusz Dziedzic. Trzecie miejsce wywalczyli Michał Szymczak i Sebastian Gatkowski z LO Nr I w Kępnie.

Pamiątkowe statuetki, dyplomy i rakiety do badmintona dla każdej z  uczestniczących  w zawodach par wręczył w imieniu Starosty Kępińskiego Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie Pani Bogumiła Drobina.