30 Styczeń 2018

Od 8 lat 27 stycznia jest okazją do wyrażenia słów uznania pod adresem pracowników publicznych służb zatrudnienia za ich zaangażowanie w realizację polityki rządu w dziedzinie rynku pracy. Z tej okazji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kępnie odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem Starosty Kępińskiego - Witolda Jankowskiego, Wicestarosty - Grażyny Jany oraz Przewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy - Wiktora Gruszki.

Serdecznie dziękuję Pani Dyrektor Iwonie Rataj oraz wszystkim pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie za rzetelne wypełnianie obowiązków oraz zaangażowanie na rzecz kształtowania lokalnego rynku pracy. Wyrażam wdzięczność za każde z podejmowanych przez Państwa przedsięwzięć, każdy z nowatorskich pomysłów oraz każde wsparcie udzielone osobom bezrobotnym, które przyczynia się do poprawy warunków życia całej społeczności. Życzę, by wykonywana praca dawała Państwu jak najwięcej radości i przynosiła satysfakcję – zarówno tę zawodową, jak i prywatną. Życzę również dobrego zdrowia, pomyślności i siły do podejmowania kolejnych wyzwań – powiedział Starosta Witold Jankowski.

Starosta Kępiński złożył również serdeczne gratulacje za przyznane dla Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie wyróżnienie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za uzyskanie w 2017 r. efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych, podejmowanych wobec osób bezrobotnych w powiecie kępińskim. Wyróżnienie z rąk Minister Elżbiety Rafalskiej i Wiceministra Stanisława Szweda odebrała Dyrektor PUP Iwona Rataj podczas uroczystej konferencji zorganizowanej w dniu 24 stycznia 2018 roku w Warszawie przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

Jak stwierdza Iwona Rataj, dyrektor PUP w Kępnie: To wielki sukces dla naszego Urzędu Pracy, potwierdzający skuteczność działań prowadzonych na rzecz poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy. Osiągnięte wyniki to obok wytężonej pracy pracowników, niewątpliwie zasługa lokalnych partnerów powiatowego rynku pracy, ich zaangażowania, aktywności, operatywności i z pewnością cierpliwości dla biurokratycznych wymogów, którymi obwarowana jest współpraca z urzędami. Dużą rolę w sukcesie odgrywa również sprawna koordynacja działań, wsparcie i otwartość Starosty Kępińskiego oraz całej Rady Powiatu.

Dyrekcja i pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie dziękują wszystkim partnerom: przedsiębiorcom, pracodawcom współpracującym z Urzędem, a także osobom bezrobotnym korzystającym ze wszelkiego wsparcia, za bezpośredni udział w niekwestionowanym sukcesie, jakim jest umożliwienie zaistnienia osób bezrobotnych na rynku pracy poprzez podniesienie ich poziomu motywacji, rozwój posiadanych zdolności i umiejętności oraz przełamanie barier utrudniających bezrobotnym aktywność społeczno-zawodową.

Nie znaleziono galerii.